Wpływ Słońca na włosy – pielęgancja włosów – porady

Wśród kobiet rośnie świadomość i negatywnym działaniu promieni słonecznych, które nie niszczą tylko skóry i oczu, ale także nasze włosy. Dlatego też latem należy wzmocnić ochronę włosów, bo jeśli tego nie zrobimy jesienią nasze włosy będą wysuszone, nie będą się układy i będą podatne na łamanie. Naszym zdaniem są to wystarczające powody, które powinny zmusić kobiety do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób chronią swoje  włosy przed tymi wszystkimi zagrożeniami.

My możemy jedynie przedstawić najlepsze sposoby ochrony, produkty i kosmetyki, których warto latem używać, ale reszta zależy od was i waszej chęci ochrony włosów.

Latem należy szczególnie dbać o nawilżanie swoich włosów, nie można pozwolić, by przez dłuższy okres były wysuszone. To negatywnie odbije się na nich po pewnym czasie. Będzie można zauważyć ich znaczne osłabienie. Zatem podsumowując: najważniejsze jest używanie preparatów silnie nawilżających.

Ponadto, gdy przebywamy długo na słońcu, należy przykrywać włosy chustami lub czapkami, by zapewnić ochronę mieszkom włosowym.

wpływ promieni uv na włosy zdjęcia

pielęgnacja włosów latem zdjęcia plaża